Co o nás řekli

Dnes jsem se s kolegyněmi zúčastnila programu "Terapie lesem." Nevěděla jsem přesně co mě čeká, ale byla jsem velmi příjemně překvapená. Po 2 hodinách pobytu v lese doplněným velmi zajímavým povídáním jsem si úžasně vyčistila hlavu, nalezla vnitřní klid a začala si všímat věcí, které by mně v lese určitě jinak unikly. Byly to pro mě příjemně strávené chvíle v přírodě a odcházela jsem v příjemném psychickém rozpoložení.

Pavla Boháčková
Pedagog 4. ZŠ Jirkov

Přípravná třída:

Moc se mi líbilo sázet semínka stromů. Chodíme se na to místo s rodiči dívat, zda rostou.

6. třída


Nejlepší bylo hrabat se v hlíně a zjišťovat jak voní.Nikdy by mě nenapadlo, kolik různých zvuků v lese uslyšíme.

Studenti 7. ZŠ Chomutov
S Ondřejem a Lesní lázní jsme zažili nevšední zážitek, který nádherně zpestřil náš letošní letní tábor. Les byl vždy hlavním prvkem našich táborů, přesto jsme mohli objevit jednoduchou, ale o to silnější a hlubokou sílu času vědomě stráveného uprostřed našich krásných lesů. Děti si odnesli nejen krásný zážitek, ale také se naučili, jak mohou lesu prospět a jak v něm aktivně trávit čas.
Milan Pařil
garant talentové ZŠ Eduard
Při klasicky zářijovém druhém týdnu školy, jsem se jako učitelka druhého stupně, jako máma a manželka zúčastnila úžasného programu lesní lázeň. Lesní lázeň jsme již absolvovali s žáky (1.-7. tříd), takže jsem měla představu, do čeho jdu. Na začátku jsem byla vyčerpaná a bez energie. Po dvou hodinách v lese s Ondrou a partou dalších pedagogů jsem odcházela naprosto odpočatá, ve výborné náladě a obohacená o spoustu zajímavých informací. Kouzlo programu, který jsem prožila nebudu odhalovat. Jen vypíchnu, že bylo vyslyšeno mé přání a na závěr jsme se mohli ponořit do zurčejícího potůčku, který nás provázel. A nesmělo chybět ani terapeutické bahno. Děkuji za plnohodnotně strávený čas.
Jana Bednaříková
Pedagog 7.ZŠ Chomutov