Akreditovaný MŠMT kurz pro pedagogy

Akreditovaný kurz doplňkového studia pro pedagogy schválený MŠMT má za cíl seznámit pedagogy s naším tématem a zapojit terapii lesem a naše pojetí výkladu environmentální výchovy do výuky na škole, kde pedagog působí.
Z našich zkušeností víme, že po našich programech učastníci na les už nikdy nebudou nahlížet stejně.
Pedagogové mohou studentům předávat co se naučí a pomohou nám předávat naše učení co největšímu počtu studentů.

Hodinová dotace:

Teoretická část – 10 hodin
Praktická část – 4 hodiny

Cena kurzu:

6500 Kč / pedagog
(ceny jsou včetně DPH)

Pro školy a školky v lese

Program probíhá v lesích v okolí města Chomutova (případně dle individuální domluvy dle daného okresu či kraje), kde společně strávíme přibližně 3 hodiny. Není nutné si s sebou brát nic speciálního. Ale je potřeba se adekvátně obléci podle povětrnostních podmínek, mít nejlépe pevnou obuv a bude čas i na svačinu. A vzhledem k časové náročnosti a výdeji energie svačinu doporučujeme.

Program je určený pro školky a první i druhé stupně základních škol.

Pedagogický doprovod nutný

Cena:    

1725 kč za třídu – 15 žáků

každý další žák – 115 kč

(ceny jsou včetně DPH)

 

Objednávky přijímáme na email: proskoly@lesnilazen.cz

Interaktivní přednáška ve Vaší škole

Naše programy jsou zaměřené na ochranu životního prostředí, edukaci o lesním ekosystému a jaké má příroda účinky na lidský organismus.
Programy realizujeme ve většině případech v rámci
projektových dnů, šablon a grantů.

Více informací rád předáme
telefonicky nebo emailem.

 

Budeme se těšit na viděnou u Vás nebo v nádherním prostředí lesa

Cena:

od  60 Kč za žáka
(Dle lokality, časové náročnosti, odbornosti, atd..)

(Ceny jsou včetně DPH)

 

přednáška ma téma: Jak les změnil můj život

Ondřej Mráz - Jak les změnil můj život

Program na dětské tábory

Přes prázdniny, kdy jsou školy zavřené chceme dál ukazovat dětem, co les dokáže, jakým přínosem pro nás může být a jak skvěle v lese vše funguje.

Proto jsme sestavili program na dětské tábory. Program je na celý den, rozdělen na dopolední část a odpolední část. Téma našeho programu se jmenuje: Dotkni se slunce (s podrobnostmi vás seznámíme)

V případě, že by náš program nezapadal do vašich témat, jsme schopni se kreativně přizpůsobit a zapojit naše učení do vašeho tématu.

(Dle náročnosti přípravy a nákladů na přípravu účtujeme příplatek)

Cena:

115 Kč/dítě, minimálně 4000 Kč
(vyhrazujeme si právo cenu upravit dle náročnosti přípravy, dojezdové vzdálenosti apod.)
 

(ceny jsou včetně DPH)

Proč s námi..?

Příroda je pro nás domácím prostředím, i když to tak dnes nevypadá. Sedm miliónů let jsme se vyvíjeli a žili v souladu s přírodou. Naše děti neznaly televizi, tablety a telefony, když se chtěly zabavit a hrát si, šly se koupat do rybníka, běhat po lese, lézt na stromy. Dělaly to, co pro ně bylo naprosto přirozené. Za posledních dvě stě let se přesouváme do měst a žijeme v moderním světě a přírodě se pomalu vzdalujeme. A my se snažíme, aby na naší přirozenost, se kterou jsme se po tak dlouhou dobu vyvíjeli, naše budoucí generace nezapomněla.

Les a jeho účinky působí na děti, stejně tak jako na dospělé. I přes to, že nemají tolik starostí a zvýšenou hladinu stresu, imunitní systém je posilován tak, jako u dospělých. Děti si formou her, zapojováním všech smyslů, tvořením a dalšími kreativními aktivitami mohou získat kladný vztah k přírodě. Budou vědět co přírodě může škodit a čím ji naopak mohou pomoci. Ukážeme jim, že i v lese může být zábava a že čas strávený v lese může i dětem pomoci být zdravější, plni energie, mohou mít lepší kvalitu spánku a pociťovat celkovou pohodu. 

Naším dalším cílem je zlepšit kvalitu duševního a fyzického zdraví pedagogů v českých školách a s tím spojenou kvalitu a profesionalitu školství jako celku.

Naučit pedagogy vnímat přírodu jako jeden ze zdrojů životní síly a pohody. Posílit vztah k přírodě a tím zajistit pro naše současné i budoucí generace její ochranu a obnovu. Protože pokud bude odpočatý, trpělivý a spokojený pedagog, může mít odpočaté, trpělivé a spokojené žáky. í