Terapie lesem pro děti

Příroda je pro nás domácím prostředím, i když to tak dnes nevypadá. Sedm miliónů let jsme se vyvýjeli a žili v souladu s přírodou. Naše děti neznaly televizi, tablety a telefony, když se chtěly zabavit a hrát si, šly se koupat do rybníka, běhat po lese, lézt na stromy. Dělaly to, co pro ně bylo naprosto přirozené. Za posledních dvě stě let se přesouváme do měst a žijeme v moderním světě a přírodě se pomalu vzdalujeme. A my se snažíme, aby na naší přirozenost, se kterou jsme se po tak dlouhou dobu vyvíjeli, naše budoucí generace nezapomněla.

Les a jeho účinky působí na děti, stejně tak jako na dospělé. I přes to, že nemají tolik starostí a zvýšenou hladinu stresu, imunitní systém je posilován tak, jako u dospělých. Děti si formou her, zapojováním všech smyslů, tvořením a dalšími kreativními aktivitami mohou získat kladný vztah k přírodě. Budou vědět co přírodě může škodit a čím ji naopak mohou pomoci. Ukážeme jim, že i v lese může být zábava a že čas strávený v lese může i dětem pomoci být zdravější, plni energie, mohou mít lepší kvalitu spánku a pociťovat celkovou pohodu.

Pro školy a školky

Program probíhá v oboře a jejím okolí u zámku Červený Hrádek v Jirkově, kde společně strávíme přibližně 3 hodiny. Není nutné si s sebou brát nic speciálníního. Ale je potřeba se adekvátně obléci podle povětrnostních podmínek, mít nejlépe pevnou obuv a bude čas i na svačinu. A vzhledem k časové náročnosti a výdeji energie svačinu doporučujeme.

Program je určený pro školky a první i druhé stupně základních škol.

Pedagogický doprovod nutný

Cena:    

1425 kč za třídu – 15 žáků

každý další žák – 95 kč

(ceny jsou včetně DPH)

 

Objednávky přijímáme na email: proskoly@lesnilazen.cz

Program na dětské tábory

Přes prázdniny, kdy jsou školy zavřené chceme dál ukazovat dětem, co les dokáže, jakým přínosem pro nás může být a jak skvěle v lese vše funguje.

Proto jsme sestavili program na dětské tábory. Program je na celý den, rozdělen na dopolední část a odpolední část. Téma našeho programu se jmenuje: Dotkni se slunce (s podrobnostmi vás seznámíme)

V případě, že by náš program nezapadal do vašich témat, jsme schopni se kreativně přizpůsobit a zapojit naše učení do vašeho tématu.

(Dle náročnosti přípravy a nákladů na přípravu účtujeme příplatek)

Cena:

95 Kč/dítě, minimálně 3000 Kč
(vyhrazujeme si právo cenu upravit sle náročnosti přípravy, dojezdové vzdálenosti apod.)
 

(ceny jsou včetně DPH)